stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


GREAT ESCAPE OF BILLY BURGLAR. UCIECZKA Z WIĘZIENIA.

odwiedzin: 1423 pobrano: 320

Ekrany z gry


Great Escape of Billy Burglar jest grą zręcznościową, wydaną w roku 1993 przez Thermogenesis. Gra powstała tylko na komputery Amiga.
Jesteś Billy'm włamywaczem. Przez swoje występki trafiłeś do więzienia. Ale przecież Billy nie jest stowrzony do siedzenia za kratkami. Czym prędzej Billy włamywacz obmyśla plan ucieczki i ... do Ciebie należy to zadanie.
Sterowuj Billy'm tak żeby nie dać się złapać na próbie ucieczki. Zadanie nie jest łatwe jak na pierwszy rzut oka wygląda. Musisz unikać świateł strażników. Na początku uciekasz przed jednym światłem co i tak nie jest łatwym zadaniem. Do pomocy masz platformy (ruchowme jak i nie ruchome) dzięki którym będziesz mógł unikać świateł. Oczywiście, z każdym etapem będziesz musiał unikać coraz to więcej strażników. Na każdym etapie masz limit czasu, przez który nie możesz dać się złapać strażnikom. Jeżeli nie uda Ci się przetrwać - no cóż - jak w życiu, masz tylko jedno.
Gra pomimo, że napisana w zasadzie przez dwóch ludzi, naprawdę wciąga. Świetna rozrywka i sprawdzian Twoich umiejętności. Great Escape of Billy Burglar, graficznie jak i dźwiękowo prezentuje dobry poziom, zważywszy na ilość osób które grę stworzyło. Pomimo lat, z przyjemnością wraca się do tego tytułu.

Podsumowanie / Download GREAT ESCAPE OF BILLY BURGLAR

Wydawca: Thermogenesis

Rok wydania: 1993
Gatunek: zręcznościówka

OCENA:


Grę w wersji dla Amigi możecie uruchomić na romie dostarczonym z emulatorem WinUAE. Pamięć należy ustawić na 1Mb Chip RAM.