stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


GOLDEN AXE. OCALIĆ ZŁOTY TOPÓR.

odwiedzin: 2807 pobrano: 1151

Ekrany z gry


Golden Axe, gra zręcznościowa wydana w 1990 roku przez firmę Sega. Początkowo w Golden Axe, można było grać tylko na systemach arkadowych, później przeniesiono na komputery Amiga, Aari ST, PC, C64, ZX Spectrum, konsole SNES oraz wiele więcej.
Twoim zadaniem w grze jest ocalenie króla krainy fantasy (jego córkę) oraz - tytułowego - Złotego Topra. Akcja Golden Axe osadzona jest w świecie fantasy, w krainie zwanej Yuria. Jak pisaliśmy wcześniej, zadaniem twoim jest ocalenie Złotego Topra z rąk Death Addera. Do tego celu, przed wyprawą, wybierasz swojego bohatera. W grze dostępnych jest trzy postacie: Gilius Thunderhead, dzielny krasnolud z toporem, barbarzyńca Ax Battler oraz amazonka Tyris Flare. Każda postać uzbrojona jest w unikalną broń oraz może używać magii.
Rozgrywka to głównie walka z uzbrojonymi ludźmi, gigantami, czy ożywionymi szkieletami. Gra oferuje również tryb Duel, w którym stajesz na arenia i walczysz z coraz to silniejszym wrogiem.
Golden Axe, w czasach kiedy powstała, była grą bardzo popularną, szczególnie tryb wielosobowy. Na pewno wielu z was spędziło przynajmniej kilkadziesiąt godzin grając w nią. Może warto przypomnieć sobie stare dobre czasy?

Podsumowanie / Download GOLDEN AXE

Wydawca: Virgin Games
Producent: Probe Software
Rok wydania: 1990
Gatunek: zręcznościówka

OCENA:


Grę w wersji dla Amigi możecie uruchomić na romie dostarczonym z emulatorem WinUAE. Ustawienia jak dla A500.