stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


GOBLIIINS. PODRÓŻ PO ANTIDOTUM DLA KRÓLA.

odwiedzin: 3097 pobrano: 1683 1

Ekrany z gry


Gobliiins, gra przygodowa typu 'point-and-click' wydana w roku 1991 przez firmę Coktel Vision. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST oraz PC.
Trzech goblinów wybiera się w podróż przez baśniowy świat w celu odnalezienia antidotum dla swojego króla Angoulafre'a. Król cierpi na dziwne schorzenie - a jedynym sposobem jest antidotum które może sporządzić tylko jedna osoba na świecie - czarnoksiężnik Niak. Twoim zadaniem jest właśnie odnalezienie Niak'a i zdobycie lekarstwa dla króla.
Jak wcześniej wsponieliśmy, w grze sterujesz trzema goblinami. Każdy z nich posiada specyficzne umiejętności. Jednym z nich jest Asgard, wojwonik - który ma więcej odwagi aniżeli rozumku. On jako jedyny z grupy może się wspinać. Drugi goblin w załodze to Ignatius, czarodziej - za pomocą magii potrafii przesuwać lub ożywiać przedmioty. Ostatni z grupki to Oups, goblin techniczny. Jako jedyny z grupy potrafi podnieść przedniot i go użyć.
Świat goblinów jest bardzo kolorowy - grafika stoi na wysokim poziomie, jednak dźwięk - okojony jest do minimum. Mimo to do gry wraca się z wielką przyjemnością po wielu latach. Polecamy tę pozycję każdemy fanowi gier typu point and click.

Podsumowanie / Download GOBLIIINS

OCENA:


Gra w wersji dla Amigii wymaga oryginalnego roku np. Kickstart 1.3. Aby zagrać w grę wystarczy 512 Kb Chip RAM.
Gra w wersji dla komputerów Apple, uruchomicie korzystając z emulatora Basilisk II (na forum znajdziecie jak uruchamiać gry na tym emeulatorze).
Nie udało ci się pobrać gry albo uruchomić?
Zajrzyj na nasze forum. Możesz zadać tam pytanie dotyczące tej gry.

Napisz komentarz

Wykonaj 3+2?

Komentarze