stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


FLIGHT OF THE AMAZON QUEEN. PRZYGODA W DŻUNGLI.

odwiedzin: 1992 pobrano: 807

Ekrany z gry


Flight of the Amazon Queen, gra przygodowa typu point and click, wydana w roku 1995 przez Renegade. Gra powstała dla komputerów Amiga i PC.
Jest rok 1940, wcielasz się w postać Joe King - pilota do wynajęcia, który posiada własny samolot nazywany Amazon Queen. Pewnego dnia dostałeś zlecenie na przelot ze sławną aktorką, jednak cos poszło nie tak i rozbijasz się w dżungli. Teraz twoim zadaniem jest uratowanie nie tylko siebie i pasażerkę jaką jest słynna aktorka Faye Russel, ale również całego plemienia kobiet zmieszkujacych w amazońskiej dżungli. Szalony naukowiec w dżungli amazońskiej tworzy niebezpieczny świat dinozaurów. To właśnie przed tym szaleńcem musisz wszystkich uratować.
Grę rozpoczynasz w Rio de Janeiro. Musisz wydostać się z zamkniętego pokoju. To zadanie nie jest trudne - jadnak gra wciąga. Kilka godzin spędzicie z Flight of the Amazon Queen. Graficznie bardzo ładnie, efekty dźwiękowe również dopasowane do gry. Jednak muzykę możecie sobie odpuścić. Ogólnie bardzo fajna przygodówka z lekką dozą poczucia humoru.

Podsumowanie / Download FLIGHT OF THE AMAZON QUEEN

Wydawca: Renegade Software

Rok wydania: 1995
Gatunek: przygodówka point and click

OCENA:


Wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3) oraz przynjamnije 1 Mb Chip RAM.

Ze swojej strony, polecamy wersję dla PC