EMPIRE: WARGAME OF CENTURY.

odwiedzin: 2416    pobrano: 493


Empire: Wargame of Century, gra strategiczna powstała w 1990 roku. Gra wydana przez Electronic Arts na komputery Amiga i Atari ST.
Gra jest typowym przykładem strategii wojennej. Empire ograniczone jest do działań militarnych. Grę rozpoczynsz posiadając jedno miasto. Twoim celem jest zniszczenie wszystkich wrogich jednostek. W grze możesz zagrać z dwójką graczy lub komputerem. W każdym miesćie możesz produkować machiny wojenne takie jak: czołgi, samoloty oraz zdycydowanie więcej bo aż 6 jednostek nawodnych: transportowce, łodzie podwodne, niszczyciele, krążowniki, lotniskowce oraz pancerniki. czas produkucji danej jednostki jest różny w zależności od miasta. W daleszej części gry musisz brać pod uwagę czasy produkcji, gdyż może to przeważyć szalę zwycięstwa.
Gra mimo swej prostoty - tylko działania militarne - wciąga na długie godziny. Szczególnie kiedy gramy z drugim graczem. Gra nie absorbuje tak jak cywilizacja lub pododbne gry i to działa na plus (w dzisiejszych czasach, kiedy to każdy z nas nie cierpi na nadmiar wolnego czasu). Empire, grafiką jak i dźwiękiem nie zachwyca. Nadrabia za to grywalnością.

Uwagi:
Aby zagrać w Empire na WinUae, musicie zaopatrzeć się w oryginalny ROM w wersji minimum 1.3.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret

Numer 01 z 1991 roku. O grze poczytacie na stronach 24-25 magazynu.
Formula Fusion

Przejdź do sekcji: Download EMPIRE
EMPIRE
Ocena


Udostępnij
Download

Masz problem z uruchomieniem gry? Przeczytaj:
Jak uruchamiać gry: Amiga


Tagi