stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


DUNE. POKONAĆ HARKONNENÓW.

odwiedzin: 4267 pobrano: 1564

Ekrany z gry


Dune, gra strategiczna z elementami gry przygodowej wydana w 1992 roku przez Virigin Interactive. Gra powstała dla komputerów Amiga i PC, w późniejszym czasie powstała wersja dla konsoli SEGA.
Gra powstała na podstawie książki Franka Herberta pod tym smaym tytułem. Celem gry jest zjednoczenie ludu Fremenów z planety Arrakis i pokonanie Harkonnenów. Ty, wcielasz się w rolę Paula Atrydy syna księcia Leto i Jessiki. Twoim zadaniem jest zdobycie przychylności liderów ludu Fremenów. Dzięki poparciu masz szansę na obelanie tyrani imperatora Shaddam Corrino IV.
Dune to gra strategiczna (RTS), jednak autorzy gry dodali wątek przygodowy. Dzięki dialogom z postaciami, będziemy musieli dodatkowo przejść tzw. Mini Questy (mini wyzwania). To sprawia, że gra, staje się bardzo wciągająca i nie pozwala na szybkie odejście od komputera.
Graficznie gra prezentuje bardzo wysoki poziom. Postacie, zaadaptowano z filmu Davida Lynch'a pod tym samym tytułem, co zwiększa wartość gry. Dźwięk stai na przyzwoitym poziomie. Jest to pierwsza gra, którą przeniesiono z wersji dyskietkowej na CD. W wersji CD dodano digitalizowaną mowę i muzukę odtwarzaną z CD.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Recenzja gry w magazynie Top Secret z 1992 roku. Numer 05, strony 18-19.
Secret Service
Opis gry w magazynie Secret Service z 1994 roku. Numer 13, strony 20-21.


Podsumowanie / Download DUNE

Wydawca: Virgin Interactive
Producent: CRYO
Rok wydania: 1992
Gatunek: strategiczna przygodówka

OCENA:


Wersję gry dla Amigi uruchomicie korzystając z oryginalnego romu min. Kickstart 1.3. Dla wygody ustawcie 3 stacje dyskietek.
Grę dla komputerów PC uruchomicie przeciągając ikonę DUNE.BAT na DosBOX.