stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


DIZZY - TREASURE ISLAND. NA POSZUKIWANIE SKARBU.

odwiedzin: 2629 pobrano: 508

Ekrany z gry


Dizzy - Treasure Island, to gra platformowa z elementami puzzli wydana w roku 1989 przez firmę Codemasters. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST, C64, ZX SPectrum oraz Amstrad. Jest to pierwsza gra z cyklu Dizzy. Powstało sześć części o przygodach dzielnegie'iego.
Celem gry jest odnalezienie skarbu ukrytego przez pirata zwanego HookJaw. W grze sterujesz Dizzy'm - jest to takie chodzące jajko. Prowadząc ekspedycję będziesz musiał rozwiązywać łamigłówki używając napotkanych przedmiotów na wyspie. W kieszeniach masz miesjce dla trzech rzeczy na raz. Szukając skarbu napotkasz na wiele nie przychylnych Tobie stworzeń oraz pułapek.
Gra zrobiona jest w konwencji kreskówkowej. Dizzy - Treasure Island, jest grą bardzo kolorową i dopasowaną do tematyki. Dźwięk niestety nie jest najwyższych lotów, jednak nie męczy w czasie gry.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Opis gry w magazynie Secret Service z 1994 roku. Numer 12, strony 8-9.


Podsumowanie / Download DIZZY TREASURE ISLAND

Wydawca: Codemasters
Producent: Codemasters
Rok wydania: 1989
Gatunek: platformówka

OCENA:


Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Możecie uruchomić grę używając romu AROS dostarczanego z emulatorem WinUEA. Jednak aby uruchomić grę z AROS musicie ustawić przynajmniej 1 Mb Chip RAM w zakładce RAM. Jeżeli posiadasz oryginalny rom (np. Kickstart 1.3) wystarczy 512 kb Chip RAM.