stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


DIZZY FANTASY WORLD. NA RATUNEK DAISY.

odwiedzin: 2517 pobrano: 1102

Ekrany z gry


Dizzy - Fantasy World, gra logiczno-zręcznościowa wydana w 1991 roku przez CodeMasters. Gra ukazała się na komputery Amiga, PC, Atari ST, C64, ZX Spectrum oraz Amstrad CPC.
Gra to kolejna z serii gier o Dizzy'm. Tym razem gra rozgrywa się w świecei fantasy. Zły król porwał dziewczynę Dizzy'iego, Daisy i uwięził ją w wieży zamkowej. Co gorsze, jego samego, uwięził w lochach zamku pilnowanych przez trolla. Dizzy jednak się nie poddaje i wyrusza na ratunek swojej dziewczyny.
Właśnie od lochów zaczynasz swoją przygodę. W grze będziesz musiał rozwiązywać wiele łamigłówek - które nie są trudne - ale czasami trzeba się zastanowić jakie przedmioty w danej chwili użyć. W kieszeniach Dizzy'iego mogą zmieścić się maksymalnie 2 przedmioty. Po drodze oczywiście będziesz zbierał skarby jak monety czy inne kamienie szlechetne lub skarby. Twoja wyprawa na ratunek swojej Daisey nie będzie łatwa. Czekają na ciebie przeróżne fantastyczne stwory, smoki, jednorożce - wszystkie wrogo nastawione.
Dizzy - Fantasy World, pomimo upływu lat, ciągle zachwyca kolorwą grafiką. Dźwięk dopasowany do fabuły gry, nie jest natarczywy i nie przeszkadza w grze, jednak uzupełnia całość. Gra potrafi wciągnąć na długie wieczory.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Secret Service
Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1993 roku. Numer 04, strony 10-11.


Podsumowanie / Download DIZZY FANTASY WORLD

Wydawca: Codemasters
Producent: Codemasters
Rok wydania: 1991
Gatunek: logiczna zręcznościówka

OCENA:


Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Możecie uruchomić grę używając romu AROS dostarczanego z emulatorem WinUEA.