stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


DIZZY - BUBBLE. PODWODNA PRZYGODA.

odwiedzin: 2140 pobrano: 821

Ekrany z gry


Dizzy Bubble, to kolejna część przygód Dizzy'iego. Gra powstała w roku 1992. Wydana przez firmę Codemasters. Dizzy Bubble powstała dla komputerów Amiga, Atari ST, C64 oraz PC.
Gra to typowa zręcznościówka. Twoim zadaniem jest wydostanie Dizzy'iego na powierzchnię oceanu. Trudność polega na tym, że Dizzy musi wydostać się na powirzchnię przy pomocy bąbelek z powietrzem. Bąble jak to bąble, pękaja po jakimś czasie, więc musisz tak sterować Dizzy'm żeby sprytnie przeskakiwać z bąbelek zanim pęknie. W wyprawie na powierzchnię przeszkadzają Ci przeróżne morskie stworzenia jak elektryczne ryby, meduzy, kraby itp. Jednak niektóre zwierzaki są pomocne np. wieloryby. Pamiętaj również o powietrzu! Tutaj masz ograniczny zasób, więc musisz jak najszybciej wydostać się z otchłani oceanicznej.
Gra mimo swej prostoty, bardzo wciąga. Graficznie jedna z lepiej wykonanych części Dizzy'iego. Muzyka dopasowana do tematyki. Słowem, bardzo przyjmna gra zręcznościowa.

Podsumowanie / Download DIZZY BUBBLE

Wydawca: Codemasters
Producent: Codemasters
Rok wydania: 1992
Gatunek: zręcznościówka

OCENA:


Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Możecie uruchomić grę używając romu AROS dostarczanego z emulatorem WinUEA. Najlepiej ustawić przynajmniej 1 Mb Chip RAM w zakładce RAM. Jednak, jeżeli posiadacie oryginalny ROM, wystarczy 512 kb Chip RAM.