stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


DIGGERS. ZABAWA W KOPALNI.

odwiedzin: 4076 pobrano: 1772

Ekrany z gry


Diggers, gra logiczna z roku 1993. Gra wydana przez firmę Millenium dla konsoli Amiga CD32, w późniejszym czasie przeniesiona na komputery Amiga i PC.
W grze przejmujesz kontrolę nad ekipą górników którzy wydobywają cenne klejnoty oraz złoża. Akcja gry toczy się na planecie Zarg, gdzie cztery rasy "ludzi" konkuruje ze sobą w celu uzyskania jak największych zysków z wydobycia cennych minerałów. Rozpoczynając rozgrywkę masz możliwość wyboru którą rasą będziesz dowodził. Jedną z ras są "the Habbish" - ich zaletą jest szybkość kopania oraz wytrzymałość, następna rasa to "Grablins" - ich zaletą jest bardzo syzbkie kopanie, ale już wytrzymałością nie grzeszą. Poza ty nie jest to typ "fighterów". "Quarriors" - to rasa która powoli kopie, jednak ich zaletą jest, że są doibrymi wojownikami. Ostatnia rasa to "F'Targs", którzy są przeciętnymi kopaczami, jednak bardzo szyko regenerują siły. Następnym wyborem który będziesz musiał podjąć jest wybranie terenu gdzie będziesz kopał. Tutaj do wyboru masz aż 34 regiony, jednak na początku gry możesz wybrać tylko z 2 aktywnych. W każdym regionie będziesz musiał zdobyć odpowiednią ilość surowców, czy też innych drogocennych minerałów.
Gra Diggers, konstrukcyjnie podobna jest do Lemmingów, jednak tutaj mamy do dyspozycji 5-ciu górników i każdemy możemy przydzielić wykonywanie jednej czynności z kilku opcji. Graficznie prezentuje przyzwoity poziom. Gra na pewno spoadoba się fanom gier logicznych.

Podsumowanie / Download DIGGERS

Wydawca: Millenium
Producent: Millenium
Rok wydania: 1993
Gatunek: logiczna

OCENA:


Uruchamiając grę dla Amigi musicie posiadać oryginalny rom w wersji np. 3.0. Poza tym ustawcie:
Chipset: AGA,
Pamięć RAM: 2 Mb Chip RAM,
Procesor 68020
oraz dla wygody 4 stacje dyskietek.