stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


DIABLO. W ŚWIECIE MROKU.

odwiedzin: 1271 pobrano: 430

Ekrany z gry


Diablo, gra przygodowa (rpg) wydana w 1996 roku przez Blizzard Entertainment. Gra ukazała się dla komputerów PC. Następnie w 1998 roku ukazały się wersje dla komputerów Macintosh oraz konsoli PlayStation.
Fabuła gry osadzona jest w świecie fantasy Sanktuarium w mieście Tristram. Miasto znajduje się w królestwie Khanduras. Celem gry jest unicestwienie tytułowego Diablo - Pana Terroru.
Gracz wciela się w jedną z trzech dostępnych typów postaci: Warrior (wojownik), Rogue (łotr) lub Sorcerer (czarownik). Każda klasa różni się swoimi umiejętnościami: wojownik, jest najsilniejszy oraz potrafi naprawiać przedmioty, łotrzyk to mistrz walki dystansowej oraz potrafi rozbrajać pułapki natomiast Mag, jest nasłabszy ale potrafi używać magii.
Rozgrywka toczy się na 16 poziomach (oraz kilku dodatkowych). Dodatkowym atutem gry, jest losowe generowanie układu poziomów, przez co rozgrywka nie jest monotonna (świat każdej nowej rozgrywki wygląda nieco inaczej).
Diablo jest pozycją obowiązkową. Nawet jeżeli nie steś fanem gier rpg, powinieneś zagrać.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1997 roku. Numer 44, strony 52-53.


Podsumowanie / Download DIABLO

Wydawca: Blizzard Entertainment
Producent: Blizzard North
Rok wydania: 1996
Gatunek: przygodówka rpg

OCENA:

Gra w wersji dla PC to wersja RIP. Wersja dla komputerów Macintosh, jest pełnym wydaniem CD (jak uruchomić znajdziesz w sekcji emulatory lub na forum).