DEFENDER OF THE CROWN. OBROŃCA TRONU.

odwiedzin: 4113    pobrano: 1377


Defender of the Crown, gra strategiczna powstała w roku 1986. Grę wydała firma Cinemaware. Oryginał powstał dla komputerów Amiga (1986), później powstały konwersje dla komputerów C64, ZX Spectrum, Amstrad CPC, Atari ST, Macintosh oraz PC.
Akcja gry rozgrywa się w średniowiecznej Anglii. Po śmierci króla,Twoją rolą jest zjednoczyć królestwo podzielone między samozwańczymi władcami. Do wyboru masz cztery postaci: Wilfred of Ivanhoe, Cedric of Rotherwood, Geoffrey Longsword lub Wolfric the Wild. W grze możesz zdobywać terytoria, najeżdżać zamki lub staczać bitwy na otwarty polu. W grze masz możliwość organizowania turniejów, aby zdoby pieniądze na dalszą dzałalnoćś i kolejne podboje.Od czasu do czasu możesz poprosić o pomoc legendarnego już badziora jakim jest Robin Hood.
Gra mimo upływu lat, nie traci na swojej grywalności. Mimo, że gra bardzo okrojona - w zasadzie kontrola gry sprowadzona do kilku menu - to bardzo wciągająca. Grafika stoi na przyzwoitym poziomie (wersja dla Amigii). Na pewno każdy strateg powinien zagrać w Defender of the Crown.

Uwagi:
Ze względu na to, że gra powstała bardzo dawno temu, wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu np. Kickstart 1.3. Gra nie wymaga dodatkowej pamięci, wystarczy 512kB Chip RAM.Gry, które mogą ci się spodobać

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret

Numer 02 z 1990 roku. Artykuł na stronie 10 czasopisma.

Top Secret 02.1991

Opis gry w czasopiśmie na stroach 6 i 7 z roku 1991.
Life is Feudal INT

Przejdź do sekcji: Download DEFENDER OF THE CROWN
DEFENDER OF THE CROWN
Ocena


Udostępnij
Download

Tagi