stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


DEFENDER OF THE CROWN. OBROŃCA TRONU.

odwiedzin: 3812 pobrano: 1291

Ekrany z gry


Defender of the Crown, gra strategiczna powstała w roku 1986. Grę wydała firma Cinemaware. Oryginał powstał dla komputerów Amiga (1986), później powstały konwersje dla komputerów C64, ZX Spectrum, Amstrad CPC, Atari ST, Macintosh oraz PC.
Akcja gry rozgrywa się w średniowiecznej Anglii. Po śmierci króla,Twoją rolą jest zjednoczyć królestwo podzielone między samozwańczymi władcami. Do wyboru masz cztery postaci: Wilfred of Ivanhoe, Cedric of Rotherwood, Geoffrey Longsword lub Wolfric the Wild. W grze możesz zdobywać terytoria, najeżdżać zamki lub staczać bitwy na otwarty polu. W grze masz możliwość organizowania turniejów, aby zdoby pieniądze na dalszą dzałalnoćś i kolejne podboje.Od czasu do czasu możesz poprosić o pomoc legendarnego już badziora jakim jest Robin Hood.
Gra mimo upływu lat, nie traci na swojej grywalności. Mimo, że gra bardzo okrojona - w zasadzie kontrola gry sprowadzona do kilku menu - to bardzo wciągająca. Grafika stoi na przyzwoitym poziomie (wersja dla Amigii). Na pewno każdy strateg powinien zagrać w Defender of the Crown.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Numer 02 z 1990 roku. Artykuł na stronie 10 czasopisma.
Top Secret 02.1991
Opis gry w czasopiśmie na stroach 6 i 7 z roku 1991.


Podsumowanie / Download DEFENDER OF THE CROWN

Wydawca: Cinemaware
Producent: Cinemaware
Rok wydania: 1986
Gatunek: strategiczna

OCENA:


Ze względu na to, że gra powstała bardzo dawno temu, wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu np. Kickstart 1.3. Gra nie wymaga dodatkowej pamięci, wystarczy 512kB Chip RAM.