stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


COMMAND & CONQUER. PROWADŹ I ZDOBYWAJ!

odwiedzin: 3959 pobrano: 1226

Ekrany z gry


Command and Conquer jest grą strategiczną RTS (Real Time Strategy). Gra wydana przez Virgin Interactive dla komputerów PC oraz Macintosh w 1995 roku. Po zdobyciu popularności przeniesiono również na konsole PSX, Nintendo i SEGA.
Akcja gry toczy się gdzieś w niedalekiej przyszłości, gdzie Ziemia opanowana została przez nieznane złoża, zwane Tiberium. W grze przedstawiony jest konfilkt pomiędzy dwoma frakcjami Global Defence Initiative oraz Bractwem Nod. Przed rozpoczęciem rozgrywki wybierasz jedną z nich. Każda frakcja ma inne uzbrojenie i inne budynki, każdą stroną konfliktu gra się nieco inaczej. Należy pamiętać o tym przed wyborem. Podstawową częścią rozgrywki jest budowanie strategicznych budowli jak generatory prądu, baraki itp. Dzięki nim będziesz mógł produkować pojazdy bojowe i szkolić nowych rekrutów.
Command and Cnquer oferuje trub gry multiplayer, przez co rozgrywka staje się jeszcze bardziej pasjonująca. Jak wsponieliśmy na początku, gra zdobyła bardzo dużą popularność stąd można znaleźć wiele kontynuacji tej serii (mniej lub bardziej udanych). Gra na długie wieczory. Stratedzy na pewno będą usatysfakcjonowani.

Podsumowanie / Download COMMAND AND CONQUER

Wydawca: Virigin Interactive
Producent: Westwood Studios
Rok wydania: 1995
Gatunek: strategiczna RTS

OCENA:


Grę uruchomicie przez CNC_EN.EXE (wersja angielska) lub jak ktoś woli CNC_DE.EXE (niemiecka) lub CNC_FR.EXE( francuska).