COLONIZATION. KOLONIZACJA NOWEGO ŚWIATA.

odwiedzin: 15321    pobrano: 4266


Colonization, gra strategiczna wydana w 1995 roku przez Microprose. Gra powstała dla komputerów Amiga oraz PC
Celem gry Colonization, jest uzyskanie niepodległości. Grę zaczynasz od odkrycia nowego lądu. W grze musisz stworzyć sieć rozbudowanych kolonii. Kolonizacja to gra w której odpowiednie decyzje strategiczno-ekonomiczne mogą zaporwadzić Twoją kolonię do zbudowania nowego świata lub przy nieodpowiednich decyzjach pogrążyć ją. Każdy towar czy dobro wytwarzan musisz odpowiednio przydzielać każdej osadzie, aby w jak najszybszym czasi rozwinąć sieć handlową. Dobra wytwarzane przez osiedla służą do dalszej rozbudowy osad lub do sprzedaży w rodzimym porcie europejskim. Dobrami możesz handlować również z tubylcami (lub ewentualnie do handlu z obcymi koloniami), dzięki czemu uzyskuje się środki niezbędne do zakupów lub rekrutacji kolonistów. Pamiętaj również o dyplomacji. Podbijając świat musisz się liczyć z ludami zamieszkującymi dany obszar. W grze został położony nacisk na profesje kolonistów. Każdy z nich posiada jakieś specjalne umiejętności, które powodują zwiększenie produkcji, charakterystycznej dla danej profesji.
Gra jest strategią turową. Rozpoczynasz grę od jednego statku którym musisz dopłynąć do nowego lądu. Od teraz jesteś zdany na własne siły. Jesteś fanem gier od Sida Meiersa - musisz koniecznie zagrać w Colonization.

Uwagi:
Wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu (najlepiej w wersji Kickstart 3.1) oraz 2 Mb Chip RAM. Jest to wersja dla komputerów wyposażonych w kości AGA.

Gry, które mogą ci się spodobać

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Gry Komputerowe
Opis gry w miesięczniku Gry Komputerowe z 1994 roku. Numer 12, strony 26-29.

COLONIZATION
Ocena

Udostępnij
Download
Tagi