stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


CENTURION - DEFENDER OF ROME. PODBÓJ ŚWIATA.

odwiedzin: 10324 pobrano: 3488

Ekrany z gry


Centurion - Defender of Rome, gra strategiczna wydana w roku 1990 dla PC, w 1991 roku dla Amigi. Wydawcą gry jest bardzo dobrze znana wytówrnia Electronic Arts.
Jest rok 400 po założeniu Rzymu. Młody rzymski centurion wraz ze swoim legionem rozłożył obóz nad brzegami Tybru. Oczekuje na rozkazy... Tak właśnie rozpczyna się Twoja przygoda z grą Centurion - Defender of Rome. Gra, jak wspomnieliśmy, powstała w początkach lat 90-tych. Jest to jedna w pierwszych gier strategicznych w których walka przedstawiona jest jako pole bitwy wraz z animacją walczących legionów. System walki, co prawda, jest ograniczony do wyboru taktyki oraz formacji przed samą walką - jednak system ten sparwdza się doskonale. Oczywiście celem gry jest ekspansja Twojego imperium. Do celu dotrzesz jedynie podejmując rozsądne decyzje.
Gra, mimo swoich lat, jest warta uwagi. Jest to pozycja obowiązkowa każdego szanującego się stratega. Centurion nie powala efektami dźwiękowymi jak i muzyką, jednak graficznie wygląda bardzo dobrze.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Numer 01 z 1992 roku. Artykuł na stronach 18-19.


Podsumowanie / Download CENTURION DEFENDER OF ROME

Wydawca: Electronic Arts
Producent: Bits of Magic
Rok wydania: 1991
Gatunek: strategiczna

OCENA:


Wersja dla komputerów Amiga wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3).