CANNON FODDER. WOJNA NIGDY NIE BYŁA TAK ZABAWNA.

odwiedzin: 5471    pobrano: 2480


Cannon Fodder, gra zręcznościowa wydana przez Virgin Interactive w roku 1993. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST, PC oraz dla konsoli SEGA. W późniejszym czasie powstała konwersja gry dla urządzeń mobilnych.
W grze sterujemy grupką żołnierzy. Naszym celem jest (w zależności od misji) zniszzcenie wszystkich budynków, zabicie wszystkich wrogów itp. Na początku gry rekruci nie posiadają rangi. Z każdym etapem twoi żołnierze otrzymują promocję na wyższą rangę (o ile oczywiście uda Ci się przyżyć). W zależności od poziomu będziesz mógł skorzystać z granatów lub bazooki. Standardowym wyposażeniem żołnierzy jest karabin i nie jest limitowana ilość amunicji. W grze będziesz mógł zasiąść za kierownicą samochodu terenowego lub nawet helikoptera (na wybranych poziomach)! Żołnierze zawsze podążają za swoim dowódcą. Początkowe etapy są bardzo łatwe. Ale nie daj się zwieść. Późniejsze etapy są bardzo trudne. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość zapisu gry po każdym zaliczonym etapie.
Cannon Fodder to gra bardzo dynamiczna - w instrukcji obsługi, można znaleźć wzmiankę, aby ludzie cierpiący na epilepsję - nie grali w nią. Graficznie bardzo dopracowana. Dźwięk, no cóż - stoi na naprawdę dobrym poziomie - wystarczy oglądnąć intro. Jak na tamte czasy - mistrzostwo.

Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Można grę uruchomić używając romu załączonego do emulatora (AROS). Aby uruchomić Cannon Fodder ustaw 1 Mb Chip RAM. Dla komfortu ustaw trzy stacje dyskietek.

Gry, które mogą ci się spodobać

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret

Wzmianka w miesięczniku Top Secret z 1994 roku. Numer 01, strona 11.

Secret Service

Krótki opis w miesięczniku Secret Service z 1994 roku. Numer 11, strona 10.
Formula Fusion

CANNON FODDER
Ocena


Udostępnij
Download

Tagi