stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


BC RACERS. PREHISTORYCZNE WYŚCIGI Z CHUCK ROCK IEM.

odwiedzin: 2684 pobrano: 500

Ekrany z gry


BC Racers, gra zręcznościowo - wyścigowa wydana stworzona przez Core Design w 1994 roku. Pierwowzór powstal dla systemów Mega-CD. W 1995 roku powstały konwersje gry dla konsol Sega, 3DO oraz dla komputerów PC jako produkt freeware.
BC Racers jest kontynuacją serii o prehistorycznym bohaterze Chuck Rock'u. Łącznikiem pomiędzy wszystkimi częściami trylogii jest właśnie Chuck (tutaj występuje w parze ze synem Chuck'iem juniorem).
W grze dostępnych jest 32 trasy, każda w osimu sceneriach np. pustynia, dżungla, prehistoryczne miasto itp. Do wyboru mamy 6 bohaterów (kierowców). Każdy wehikuł posiada boczne siedzenie na którym siedzi towarzysz który może użyć "broni" w celu uszkodzenia rywala. W czasie rajdu niestety nie ma żadnych bonusów.
Gra jest osadzona w świecie 3d. Grafika kolorowa i jak na całą serię o Chuck Rock'u - zabawna (drzewa z oczami, możliwość przejechania widzów itp). BC Racers oferuje cztery poziomy trudności - pierwszy poziom, bardzo łatwy - ze względu na grafikę, polecamy dzieciom.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Gry Komputerowe
Opis gry w miesięczniku Gry Komputerowe z 1995 roku. Numer 07-08, strona 15.


Podsumowanie / Download BC RACERS

Wydawca: Core Design
Producent: Core Design
Rok wydania: 1995
Gatunek: zręcznościówka wyścigowa

OCENA:


W grze sterujemy klawiataturą: "Q"-przyśpieszenie, "<" skręt w lewo, ">" skręt w prawo