stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


ATOMIC / ATOMIX. ZABAWA ATOMAMI.

odwiedzin: 2704 pobrano: 1084

Ekrany z gry


Atomic jest grą logiczną wydaną w 1990 roku przez Thalion Software. Gra pierwotnie wydana na komputery Amiga, Atari ST. W poźniejszym czasie powstała konwersja gry na komputery PC, konwersji również poddał się tytuł gry. Na PC gra nosi nazwę Atomix.
Gra jest typowym przykładem gier logicznych. Naszym zadaniem jest ułożenie pierwiastka chemicznego z porozrzucanych na planszy atomów. Atomic/Atomix na początku wydaje się nie być trudną grą - ułożenie kilku pierwszych pierwiastków nie powinno nam sprawić problemu. Jednak następne poziomy mogą nam naprawdę popsuć nerwy ;) W grze należy przemyśleć każdy ruch, gdyż jeden niuważny ruch i niestety, ale nie ukończymy poziomu.
Atomic/Atomix jest grą w którą warto zagrać. Dobrze rozruszać szare komórki. Gra graficznie prezetuje się dobrze - jak na grę logiczną wszystko ładnie wygląda bez zbędnych dodatków. Dźwięk w tego typu grach nie jest najważniejszym elementem, toteż tutaj wygląda dość skromnie. Mimo lat które minęły od daty wydania - warto wrócić do tej gry.

Podsumowanie / Download ATOMIX

Wydawca: Thalion Software

Rok wydania: 1990
Gatunek: logiczna

OCENA:


Wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3). Wystarczy 512 kB Chip RAM.