stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


ARABIAN NIGHTS. NA RATUNEK KSIĘŻNICZCE.

odwiedzin: 2403 pobrano: 491

Ekrany z gry


Arabian Nights gra platformowo-zręcznościowa z elementami logicznymi osadzona w świecie baśni 1001 i nocy. Gra wyszła spod ręki studia Krisalis Software.
Był zwyczajny, kolejny procujący dzień tygodnia. Ty, ogrodnik drugiej kategorii, zajmujesz się ogrodem i wzdychasz do księżniczki. Choć wiesz że za wysokie progi dla Ciebie, marzysz o swojej pani. Nagle... grom z jasnego nieba. Demon porywa Twoją księżniczkę. Co sił biegniesz aby jej pomóc, ale nic z tego. Straż pałacowa swchytała Ciebie i osadziła w podziemnych lochach. I tutaj właśnie rozpoczyna się twoja przygoda. W pałacowych lochach.
W grze sterujesz ogrodnikiem. Twoim zadaniem jest uratowanie księżniczki z rąk upiornego demona. Gra bardzo dobrze wkomponowana jest w klimaty baśniowe. Przemierzając kolejne poziomy, poza skakniem po platformach i unikaniu nieprzyjaciół, musimy również rozwiązywać przeróżne łamigłówki. Bywa, że będąc na końcu poziomu, musimy wrócić do początku, gdyż nie zabraliśmy ważnego przedmiotu.
Gra wydana wyłącznie na komputery Amiga. Arabian Nights jest bardzo dynamiczną grą, graficznie bez zarzutu, muzycznie również nie możemy nic zarzucić. Jest to bardzo dobrze zrobiona gra zręcznościowo-platformowa. Wielkim plusem gry, jest wprowadzenie elementów logicznych.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Magazyn Amiga 08/1994
Pierwsza część opisu gry w Miesięczniku Amiga z 1994 roku. Numer 08, strony 44-46.
Magazyn Amiga 09/1994
Druga część opisu w miesięczniku Magazyn Amiga z 1994 roku. Numer 09, strony 46-47.


Podsumowanie / Download ARABIAN NIGHTS

OCENA:


Aby zagrać w grę, należy skorzystać z oryginalnych romów Amigi (np. AmigaROM 1.3).