stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


AGE OF EMPIRES. KU CHWALE IMPERIUM.

odwiedzin: 1446 pobrano: 457

Ekrany z gry


Age of Empires, gra strategiczna czasu rzeczywistego (rts) wydana w 1997 roku przez Microsoft. Pierwotnie gra ukazała się dla komputerów PC. W 1999 roku wydano wersję gry dla komputerów Macintosh.
Celem gry jest rowinięcie wybranej nacji od czasu kamienia (Stone Age) do potężnej cywilizacja w epoce żelaza. Grę rozpoczynamy mając we władaniu jedynie kilku wieśniaków. By zapewnić sobie zwycięstwo musimy zadbać o zasoby tj. drzewo, jadło, kamienie czy złoto. Każdy z tych zasobów jest niezbędne do rozwoju np. bez drzewa nie wybudujesz nowych budowli a bez jadła - nie zwiększysz populacji.
W grze występują cztery epoki: kamienna, neolit, brązu i żelaza. Aby awansować do kolejnej, musimy posiadać odpowiednią ilość zasobów. Każda epoka to odkrycia kolejnych budynków oraz broni i technologii.
Age of Empires oferuje kilka predefiniowanych scenariuszy oraz możliwość generowania losowych. Dodatkowo możemy zagrać w trybie multiplayer. Gra z pewnością przypdanie do gustu fanom serii Warcraft, Dune czy Civilization.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Opis gry w miesięczniku Secret Service z 1997 roku. Numer 52, strony 76-77.


Podsumowanie / Download AGE OF EMPIRES

Wydawca: Microsoft
Producent: Ensemble Studios
Rok wydania: 1997
Gatunek: strategiczna rts

OCENA:

Wersja dla komputerów PC, to gra okrojona - wersja RIP.
Wersja gry dla komputerów Macintosh. Wyjątkowo w formacie ZIP. Wypakuj grę i zamontuj w wirtualnym napędzie plik BIN. Następnie w emulatorze Sheep Shaver GUI wybierz ten napęd. Więcej informacji na forum.